Producenci

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Znajdziesz StrunyGitarowe.pl także na:

Google+ | Facebook | Instagram

     

Witajcie w sklepie StrunyGitarowe.pl!

Oferujemy Wam struny gitarowe wiodących producentów w najlepszych cenach - struny Elixir, struny Ernie Ball, struny Dunlopstruny D'Addario, struny Martin, struny Aquila, etc. Prócz kompletów strun, możecie u nas nabyć także pojedyncze struny. A jest w czym wybierać! Struny do gitary klasycznej, akustycznej, elektrycznej basowej, ale i banjo czy mandoliny - wszystko to znajdziecie na StrunyGitarowe.pl. Oferujemy Wam bezpieczny zakup za pośrednictwem PayU i szybką wysyłkę zakupionego towaru. Każdy zakup dodatkowo premiowany jest punktami, które następnie możecie wymieniać na stały rabat w naszym sklepie!

W naszym sklepie znajdziecie tanie struny, ale oferujemy Wam także akcesoria gitarowe - tunery, kostki gitarowe i środki do pielęgnacji instrumentów, a także najlepsze efekty gitarowe typu overdrive, distortion, delay czy profesjonalne bramki szumów i zasilacze.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą strun i akcesoriów gitarowych.

Akcesoria gitaroweEfekty gitarowePielęgnacja gitarKable gitaroweKostki gitarowe

 


Polecane produkty

Artykuły
Regulacja gitary elektrycznej

Regulacja gitary elektrycznej jest niezwykle istotnym elementem dbania o instrument, który bezpośrednio wpływa na jakość gry, wygodę użytkowania, precyzję brzmienia oraz długowieczność samego sprzętu. Nawet w przypadku instrumentów najwyższej jakości, które wychodzą z rąk doświadczonych lutników lub są produkowane przez renomowane marki, konieczność dostosowania poszczególnych parametrów może pojawić się zarówno tuż po zakupie, jak i w trakcie codziennego użytkowania.

Domowe studio nagrań

Nagrywanie instrumentów w domowym studiu nagraniowym jest fascynującym przedsięwzięciem, które wymaga nie tylko pasji do muzyki, ale również odpowiedniego sprzętu, by osiągnąć wysoką jakość dźwięku. W miarę rozwoju technologii, coraz więcej osób może sobie pozwolić na stworzenie własnego studia nagraniowego w domu, a wybór odpowiedniego sprzętu może być kluczowy dla osiągnięcia profesjonalnych efektów dźwiękowych.

Porównanie producentów strun

Struny do gitary są niezwykle istotnym elementem instrumentu, wpływającym nie tylko na brzmienie, ale także na komfort gry. Struny do gitary mogą być wykonane z różnych materiałów, z których najpopularniejsze to stal, nylon, czy różne kombinacje metali. Każdy materiał ma swoje unikalne cechy brzmieniowe i wytrzymałościowe, które determinują ostateczny charakter dźwięku gitary. Na przykład, struny stalowe charakteryzują się jasnym i dynamicznym brzmieniem, idealnym dla gitar akustycznych i elektrycznych w wielu gatunkach muzycznych, od rocka po blues. Z kolei struny nylonowe mają bardziej ciepłe i zaokrąglone brzmienie, które doskonale pasuje do muzyki klasycznej, jazzu czy bluesa. Na rynku można znaleźć wiele różnych kompletów strun od różnorodnych producentów, a z racji na wysoką konkurencję warto wiedzieć, czym charakteryzuje się konkretna marka.

Urządzenia do treningu dłoni – nie tylko dla gitarzystów

Urządzenia do treningu dłoni, popularnie nazywane również ściskaczami, od dawna znane są jako nieocenione narzędzie dla gitarzystów, którzy pragną poprawić swoją technikę i wydajność. Jednakże, warto zauważyć, że te urządzenia nie są przeznaczone tylko dla muzyków. W rzeczywistości, korzyści z ich używania mogą być ogromne dla szerokiego spektrum ludzi, włączając w to osoby w trakcie rehabilitacji po urazach, sportowców, osób starszych i wielu innych.

Efekty ProCo RAT

ProCo RAT to legenda w świecie efektów gitarowych. Od lat dostarcza gitarzystom potężnych i charakterystycznych dźwięków distortion. W tym tekście przyjrzymy się czterem wyjątkowym modelom z rodziny ProCo RAT: RAT 2 Distortion, Lil' RAT, Turbo RAT Distortion oraz Fat Rat Distortion.

Wybór odpowiedniego przesteru

Na wstępie warto sobie odpowiedzieć na pytanie czym jest tak naprawdę przester gitarowy? I tak najkrócej i najprościej ujmując jest to rodzaj efektu gitarowego, który modyfikuje i zmienia naturalne brzmienie gitary dostosowując jej brzmienie np.: do charakterystyki danego stylu czy gatunku muzycznego.

Jaką gitarę elektryczną wybrać na początek?

Zbyt wiele czynników decyduje o tym, że dana gitara będzie dobra dla Jana, ale już nie bardzo dla Romka. Musicie przede wszystkim porządnie się zastanowić i zebrać wszystkie zmienne, które umożliwią Wam wyciągnięcie wniosków i zawężenie Waszych poszukiwań do pewnej grupy instrumentów z całej plejady gitar dostępnych na rynku. A to już krok od podjęcia decyzji o zakupie Waszej pierwszej gitary elektrycznej.

Pierwsze kroki z gitarą

Gitara jest bardzo popularnym instrumentem niezależnie od tego, czy mamy na myśli gitarę klasyczną, akustyczną czy elektryczną. Bez wątpienia większość osób sięga po nią chcąc grać tak jak ich ulubieni artyści, tacy jak Kirk Hammett, Slash, Eric Clapton czy Andres Segovia. Po zakupie instrumentu szybko okazuje się jednak, że początki gry na gitarze nie należą do najłatwiejszych. Co powinien wiedzieć początkujący muzyk, aby ułatwić sobie naukę?

Reverb i delay - brzmienie przestrzenne

Gitara elektryczna jest jednym z najbardziej uniwersalnych instrumentów muzycznycha jej brzmienie może być wzbogacone na różne sposoby - na przykład wykorzystując do tego celu efekty gitarowe. Te niewielkie kostki dzielą się na trzy główne rodzaje, a mianowicie na przestery, efekty modulacyjne oraz przestrzenne. W tej ostatniej grupie znajdziemy reverb, zwany potocznie pogłosem, oraz delay, który tworzy efekt echo.

Ukulele - rodzaje i wybór

Ukulele jest stosunkowo niewielkim instrumentem muzycznym, który swoim wyglądem przypomina małych rozmiarów gitarę. Pomimo niewielkich gabarytów instrument ten skrywa w sobie bogactwo brzmienia, które jest chętnie wykorzystywane przez profesjonalnych muzyków w gatunkach takich jak pop, delikatny rock czy country.

Decydując się na zakup ukulele, należy wcześniej zapoznać się z rozmiarami, w jakich występuje ten instrument oraz z tym, jaki wpływ na brzmienie ma konkretny gatunek drewna użyty do produkcji danego modelu.

Czy warto podjąć naukę gry na basie?

Basista należy do tej grupy instrumentalistów w zespole, o którym zazwyczaj mało się mówi i jest on najczęściej w cieniu pierwszoplanowych wokalistów czy gwiazd gitary. Pomimo to warto rozważyć, czy nie lepiej nam będzie podążyć właśnie tą drogą. Przede wszystkim dobrzy basiści są w cenie i na rynku jest bardzo duże zapotrzebowanie na dobrych basistów. Jeżeli spotkasz się ze stwierdzeniem, że to instrument dla mniej zdolnych gitarzystów, to po prostu zignoruj je, bo tak tylko mogą twierdzić osoby, które nie mają pojęcia o grze na gitarze basowej. Oczywiście, jak na każdym instrumencie można grać prostsze figury i te bardziej złożone, ale w grze na basie oprócz umiejętności biegłego poruszania się po gryfie, trzeba mieć również wyczucie i pomysł na dobrą zagrywkę.

Wybór kostki gitarowej

Kostka gitarowa jest takim przedłużeniem naszych palców i ma ona bezpośredni kontakt ze struną. Dlatego też należy mieć świadomość, że kostka gitarowa to jeden z tych elementów, który ma największe znaczenie i wpływ dla naszej techniki gry oraz jakość uzyskanego brzmienia. Oczywiście osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę gitarową będą musiały uzbroić się w cierpliwość zanim znajdą model kostki, który będzie im najlepiej odpowiadał. Wszystko przyjdzie z czasem i jak zużyjecie kilkanaście różnych rodzajów kostek, to będziecie w stanie oceniać, którą Wam się najlepiej gra. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że nie ma jednej uniwersalnej kostki do wszystkiego. Każdy gitarzysta ma inne preferencje, potrzeby i wykorzystuje różne techniki. I dopiero osobiste przetestowanie kilkunastu różnych modeli, grając różne gatunki muzyczne, różnymi technikami będziecie w stanie wyłonić odpowiedni zestaw kostki do odpowiednich technik. Rzadko kiedy się zdarza, żeby gitarzysta wykorzystywał tylko jeden model kostki, chyba że ogranicza się tylko do jakiegoś wybranego gatunku muzycznego i wybranej technik.

Jak dbać o gitarę?

Bardzo często zdarza nam się w naszym sklepie stacjonarnym w Krakowie serwisować gitary, które trafiają do nas w stanie "przedzawałowym". Struny są tak stare, że trzeba je zdejmować w rękawicach ochronnych, żeby nie nabawić się jakiejś prehistorycznej choroby, progi tak zaśniedziałe, że rośnie na nich "mech", a podstrunnica tak brudna i tłusta, że na jej widok odechciewa się gry na instrumencie. Wielu Klientów nie zdaje sobie sprawy, że tak naprawdę niedużym nakładem finansowym, są w stanie sami odmienić wizerunek takiej gitary. Satysfakcja z odczyszczonego instrumentu, który zyskuje kolejne nowe życie jest bezcenna.

Struna pękła przy zakładaniu

"Podczas zakładania pękła mi struna" - często i gęsto czytamy na forach, dostajemy maile i telefony w tej sprawie.

Okazuje się, że to bardzo powszechny problem. Z naszego doświadczenia wynika, że dotyka on zarówno osoby, które po raz pierwszy struny zakładają, ale i starych wyjadaczy, którzy nie jeden komplet już nawijali. Dlaczego tak się dzieje? Czy wina leży po stronie wady fabrycznej struny? Oczywiście nie można tego wykluczyć, ale w 99% winę ponosi... użytkownik. 

Wymiana strun w gitarze akustycznej

Wymiana strun to podstawowa czynność w życiu każdego gitarzysty. W przypadku gitar akustyczny może ona co niektórym sprawić pewne problemy. Nasz krótki poradnik powinien pomóc początkującym gitarzystom w odpowiedzi na pytania, jak poprawnie wymienić struny w gitarze akustycznej.

Tanie zestawy strun

Poszczególne zestawy strun różnią się od siebie miedzy innymi rodzajem, grubością, powłokami i ceną. Często to właśnie po cenie można poznać czy jakość danego zestawu strun jest wysoka, jednak niska cena wcale nie musi oznaczać złej jakości. Rynek sprzętu muzycznego jest wypełniony wieloma producentami, z czego wielu z nich kojarzonych jest za sprawą sprzętu wysokiej jakości. Oznacza to, że konkurencja jest bardzo duża i coraz trudniej jest dotrzeć firmą do klienta. To między innymi dlatego wiele znanych i cenionych firm decyduje się na wypuszczenie linii niedrogiego sprzętu o bardzo wysokiej jakości. Nie inaczej jest w przypadku strun.

Komplet strun do gitary

Niezależnie od tego jaką posiadamy gitarę, z czasem będziemy chcieli zmienić lub wzbogacić swoje brzmienie. Możemy robić to na wiele sposób, które uzależnione są od tego jaki rodzaj gitary posiadamy. W każdej gitarze bardzo ważną funkcję pełnią struny, bowiem nie tylko pozwalają wybrzmieć gitarze, ale wpływają także na charakter brzmienia. Struny zmieniamy, kiedy któraś z nich pęknie lub gdy mamy dość brzmienia starego zestawu. Decydując się na ich zmianę powinniśmy wiedzieć czym się kierować, ponieważ dwa pozornie podobne do siebie zestawy mogą zabrzmieć zupełnie inaczej.

Struny do gitary basowej

Gitara basowa często bywa niedoceniana i uważa się ją za instrument służący do tworzenia tła dla reszty zespołu. Na szczęście takie myślenie odchodzi powoli w zapomnienie, a basiści przykładają coraz większą uwagę do tego, aby ich gra była częściej zauważana. Aby tak się stało, należy skupić się na stylu gry oraz na brzmieniu, a skoro mowa o brzmieniu to warto przybliżyć sobie temat strun do gitary basowej. Struny są jedyną częścią gitary, której dotykamy i która jednocześnie ma bezpośredni wpływ na to jaki uzyskamy dźwięk.

Struny w gitarze klasycznej

Struny w gitarze klasycznej są wykonane z nylonu i to po nich najczęściej początkujący gitarzyści odróżniają gitarę klasyczną od akustycznej. Struny te oferują bardzo charakterystyczne, ciepłe brzmienie i najczęściej z ich powodu gitara klasyczna jest polecana dla początkujących gitarzystów. Struny wykonane z nylonu są nieco grubsze i bardziej miękkie od tych, które spotkamy w gitarze akustycznej. Oznacza to, że początkujący gitarzysta nie pokaleczy sobie nieprzyzwyczajonych do gry palców i nie będzie miał większych problemów z dociskaniem strun do podstrunnicy.

Nazwy strun

Jesteś początkującym gitarzystą i nie wiesz czym różni się struna e od E1? Dlaczego niektóre komplety mają strunę H2, a inne B2? Jak czytać tabulatury? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym poradniku traktującym o nazwach strun.

RECENZJA: Struny Elixir Optiweb

1 marca 2017 roku swoją premierę w sklepach na całym świecie miały struny Elixir Optiweb. Czym różnią się te struny od pozostałych modeli strun Elixir, a czym od pozostałych strun powlekanych w ogóle? Na te pytania znajdzie odpowiedzi w naszej recenzji najnowszych strun powlekanych Elixir Optiweb do gitar elektrycznych.

RECENCJA: Anasounds Feed Me Fuzz

Fuzz z jednym przyciskiem? W drewnianej obudowie? A gdzie regulacja głośności? Gdzie regulacja ilości przesterowania czy chociaż barwy? Ktoś tu całkiem zwariował... Chyba, że w tym szaleństwie jest metoda? Nasza recenzja Anasounds Feed Me Fuzz da Wam odpowiedź, co w tym efekcie piszczy.

Jak wybrać slide do gitary?

Czym różni się slide chromowany od szklanego? Jaki rozmiar slide wybrać? Mnogość rozmiarów, kształtów, materiałów i producentów gitarowych slide'ów może przyprawić o ból głowy. Z naszym mini poradnikiem pomożemy Wam dobrać odpowiedni slide gitarowy.

RECENZJA: Tuner podłogowy SNARK SN-10S

Subiektywna recenzja i opis tunera podłogowego Snark SN-10S. Czy tuner jest wart swojej ceny? Czy sprawdza się w domu lub na scenie? Czy jest trwały? Szybki? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w naszym teście SN-10S.

Podróbki Elixir - jak je rozpoznać?

W związku z pojawieniem się plagi podrobionych strun Elixir w Polsce, postanowiliśmy napisać artykuł o tym, jak nie dać się nabrać na fałszywki opisywane jako „Struny Elixir”. Okazuje się, że dać się nabrać nie jest wcale trudno, zwłaszcza, jeśli ktoś nigdy wcześniej nie używał powlekanych strun Elixir lub gra na nich sporadycznie.

Jaki stroik gitarowy wybrać?

Możecie stroić gitarę na słuch, możecie stroić gitarę od pianina, możecie używać aplikacji na swój smartfon... Tylko po co, skoro jeden dobry stroik będzie lepszy niż wszystkie te metody razem wzięte?

Mostek gitary

Mostek gitary to bardzo ważna część instrumentu. Oprócz tego, że dzięki niemu możemy wyregulować menzurę (zazwyczaj) i ustawić wysokość strun, pełni on rolę elementu przenoszącego drgania strun na korpus, co sprawia, że nasza gitara brzmi. Kolejnym aspektem sprawy jest mocowanie strun, które może być rozwiązane na różne sposoby.

Wybór strun do gitary elektrycznej

Każdy gitarzysta na pewno nie raz zastanawiał się nad tym jakie aspekty mają wpływ na brzmienie. W przypadku gitary elektrycznej tych aspektów jest najwięcej, ponieważ dochodzi dodatkowy sprzęt taki jak nagłośnienie, efekty, nawet kable, ale każda gitara ma jeden wspólny czynnik wpływający na brzmienie – struny.

Struny grube czy cienkie

Gitarzysta decydując się na wymianę strun, często staje przed wyborem - co wybrać? Komplet grubszy? Cieńszy? A może mieszany. Decyzja nie zawsze bywa szczęśliwa i czasami może się to skończyć pociętymi opuszkami poprzez niedopasowanie strun i zbyt duże naprężenia. Jak tego uniknąć?

Strojenie gitary za pomocą stroika elektronicznego

Strojenie gitary tradycyjnymi sposobami, może okazać się kłopotliwe, zwłaszcza dla młodych muzyków, których słuch nie pozwala jeszcze do końca rozpoznać odpowiednich dźwięków. Sytuacja ma się podobnie w przypadkach, gdzie nie mamy możliwości nastrojenia gitary za pomocą słuchu.

Menzura – regulowanie i ustawianie

Niekiedy może się zdarzyć, że mimo dokładnie nastrojonych strun instrument wydaje dźwięki za niskie lub za wysokie przy przyciśniętych strunach do podstrunnicy. Jest to wysoce niepożądana sytuacja, która może wystąpić zarówno w tanim i drogim sprzęcie. Na szczęście łatwo ją naprawić w domowym zaciszu.

Kiedy i jak często należy wymieniać struny?

Nowe struny brzmią najbardziej klarownie. Niestety zużywają się one szybciej niż inne części gitary tj. progi czy klucze. Można przedłużyć ich żywotność poprzez dbanie o higienę dłoni przed każdorazowym sięgnięciem po instrument lub używanie ochronnych specyfików. W końcu jednak każde struny będzie trzeba wymienić.

Rozmiar strun, a menzura

Menzura jest bardzo ważną cechą instrumentu, która wpływa na szereg zagadnień związanych z graniem na nim. Nie bez powodu gitary elektryczne mają najczęściej ok. 25”, gitary basowe 34”, a kontrabasy ok. 42”. Bardzo ważny jest indywidualny dobór strun do każdego z instrumentów ze względu na jego menzurę.

Konserwacja i żywotność strun

Struny jest to jedna z najważniejszych składowych tego jak brzmi nasz instrument. Warto przedłużyć żywotność metalowych strun, kierując się prostymi zasadami. Nie będą one kosztować dużo wysiłku, a dzięki nim zachowamy świeżość strun na dłużej, a czasem szybko postawimy je „na nogi”.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl