Producenci

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Domowe studio nagrań

Nagrywanie instrumentów w domowym studiu nagraniowym jest fascynującym przedsięwzięciem, które wymaga nie tylko pasji do muzyki, ale również odpowiedniego sprzętu, by osiągnąć wysoką jakość dźwięku. W miarę rozwoju technologii, coraz więcej osób może sobie pozwolić na stworzenie własnego studia nagraniowego w domu, a wybór odpowiedniego sprzętu może być kluczowy dla osiągnięcia profesjonalnych efektów dźwiękowych.

czytaj całość »
Porównanie producentów strun
Porównanie producentów strun

Struny do gitary są niezwykle istotnym elementem instrumentu, wpływającym nie tylko na brzmienie, ale także na komfort gry. Struny do gitary mogą być wykonane z różnych materiałów, z których najpopularniejsze to stal, nylon, czy różne kombinacje metali. Każdy materiał ma swoje unikalne cechy brzmieniowe i wytrzymałościowe, które determinują ostateczny charakter dźwięku gitary. Na przykład, struny stalowe charakteryzują się jasnym i dynamicznym brzmieniem, idealnym dla gitar akustycznych i elektrycznych w wielu gatunkach muzycznych, od rocka po blues. Z kolei struny nylonowe mają bardziej ciepłe i zaokrąglone brzmienie, które doskonale pasuje do muzyki klasycznej, jazzu czy bluesa. Na rynku można znaleźć wiele różnych kompletów strun od różnorodnych producentów, a z racji na wysoką konkurencję warto wiedzieć, czym charakteryzuje się konkretna marka.

czytaj całość »
Urządzenia do treningu dłoni – nie tylko dla gitarzystów
Urządzenia do treningu dłoni – nie tylko dla gitarzystów

Urządzenia do treningu dłoni, popularnie nazywane również ściskaczami, od dawna znane są jako nieocenione narzędzie dla gitarzystów, którzy pragną poprawić swoją technikę i wydajność. Jednakże, warto zauważyć, że te urządzenia nie są przeznaczone tylko dla muzyków. W rzeczywistości, korzyści z ich używania mogą być ogromne dla szerokiego spektrum ludzi, włączając w to osoby w trakcie rehabilitacji po urazach, sportowców, osób starszych i wielu innych.

czytaj całość »
Efekty ProCo RAT
Efekty ProCo RAT

ProCo RAT to legenda w świecie efektów gitarowych. Od lat dostarcza gitarzystom potężnych i charakterystycznych dźwięków distortion. W tym tekście przyjrzymy się czterem wyjątkowym modelom z rodziny ProCo RAT: RAT 2 Distortion, Lil' RAT, Turbo RAT Distortion oraz Fat Rat Distortion.

czytaj całość »
Wybór odpowiedniego przesteru

Na wstępie warto sobie odpowiedzieć na pytanie czym jest tak naprawdę przester gitarowy? I tak najkrócej i najprościej ujmując jest to rodzaj efektu gitarowego, który modyfikuje i zmienia naturalne brzmienie gitary dostosowując jej brzmienie np.: do charakterystyki danego stylu czy gatunku muzycznego.

czytaj całość »
Jaką gitarę elektryczną wybrać na początek?

Zbyt wiele czynników decyduje o tym, że dana gitara będzie dobra dla Jana, ale już nie bardzo dla Romka. Musicie przede wszystkim porządnie się zastanowić i zebrać wszystkie zmienne, które umożliwią Wam wyciągnięcie wniosków i zawężenie Waszych poszukiwań do pewnej grupy instrumentów z całej plejady gitar dostępnych na rynku. A to już krok od podjęcia decyzji o zakupie Waszej pierwszej gitary elektrycznej.

czytaj całość »
Pierwsze kroki z gitarą
Pierwsze kroki z gitarą

Gitara jest bardzo popularnym instrumentem niezależnie od tego, czy mamy na myśli gitarę klasyczną, akustyczną czy elektryczną. Bez wątpienia większość osób sięga po nią chcąc grać tak jak ich ulubieni artyści, tacy jak Kirk Hammett, Slash, Eric Clapton czy Andres Segovia. Po zakupie instrumentu szybko okazuje się jednak, że początki gry na gitarze nie należą do najłatwiejszych. Co powinien wiedzieć początkujący muzyk, aby ułatwić sobie naukę?

czytaj całość »
Reverb i delay - brzmienie przestrzenne

Gitara elektryczna jest jednym z najbardziej uniwersalnych instrumentów muzycznycha jej brzmienie może być wzbogacone na różne sposoby - na przykład wykorzystując do tego celu efekty gitarowe. Te niewielkie kostki dzielą się na trzy główne rodzaje, a mianowicie na przestery, efekty modulacyjne oraz przestrzenne. W tej ostatniej grupie znajdziemy reverb, zwany potocznie pogłosem, oraz delay, który tworzy efekt echo.

czytaj całość »
Ukulele - rodzaje i wybór
Ukulele - rodzaje i wybór

Ukulele jest stosunkowo niewielkim instrumentem muzycznym, który swoim wyglądem przypomina małych rozmiarów gitarę. Pomimo niewielkich gabarytów instrument ten skrywa w sobie bogactwo brzmienia, które jest chętnie wykorzystywane przez profesjonalnych muzyków w gatunkach takich jak pop, delikatny rock czy country.

Decydując się na zakup ukulele, należy wcześniej zapoznać się z rozmiarami, w jakich występuje ten instrument oraz z tym, jaki wpływ na brzmienie ma konkretny gatunek drewna użyty do produkcji danego modelu.

czytaj całość »
Czy warto podjąć naukę gry na basie?

Basista należy do tej grupy instrumentalistów w zespole, o którym zazwyczaj mało się mówi i jest on najczęściej w cieniu pierwszoplanowych wokalistów czy gwiazd gitary. Pomimo to warto rozważyć, czy nie lepiej nam będzie podążyć właśnie tą drogą. Przede wszystkim dobrzy basiści są w cenie i na rynku jest bardzo duże zapotrzebowanie na dobrych basistów. Jeżeli spotkasz się ze stwierdzeniem, że to instrument dla mniej zdolnych gitarzystów, to po prostu zignoruj je, bo tak tylko mogą twierdzić osoby, które nie mają pojęcia o grze na gitarze basowej. Oczywiście, jak na każdym instrumencie można grać prostsze figury i te bardziej złożone, ale w grze na basie oprócz umiejętności biegłego poruszania się po gryfie, trzeba mieć również wyczucie i pomysł na dobrą zagrywkę.

czytaj całość »
Wybór kostki gitarowej
Wybór kostki gitarowej

Kostka gitarowa jest takim przedłużeniem naszych palców i ma ona bezpośredni kontakt ze struną. Dlatego też należy mieć świadomość, że kostka gitarowa to jeden z tych elementów, który ma największe znaczenie i wpływ dla naszej techniki gry oraz jakość uzyskanego brzmienia. Oczywiście osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę gitarową będą musiały uzbroić się w cierpliwość zanim znajdą model kostki, który będzie im najlepiej odpowiadał. Wszystko przyjdzie z czasem i jak zużyjecie kilkanaście różnych rodzajów kostek, to będziecie w stanie oceniać, którą Wam się najlepiej gra. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że nie ma jednej uniwersalnej kostki do wszystkiego. Każdy gitarzysta ma inne preferencje, potrzeby i wykorzystuje różne techniki. I dopiero osobiste przetestowanie kilkunastu różnych modeli, grając różne gatunki muzyczne, różnymi technikami będziecie w stanie wyłonić odpowiedni zestaw kostki do odpowiednich technik. Rzadko kiedy się zdarza, żeby gitarzysta wykorzystywał tylko jeden model kostki, chyba że ogranicza się tylko do jakiegoś wybranego gatunku muzycznego i wybranej technik.

czytaj całość »
Jak dbać o gitarę?

Bardzo często zdarza nam się w naszym sklepie stacjonarnym w Krakowie serwisować gitary, które trafiają do nas w stanie "przedzawałowym". Struny są tak stare, że trzeba je zdejmować w rękawicach ochronnych, żeby nie nabawić się jakiejś prehistorycznej choroby, progi tak zaśniedziałe, że rośnie na nich "mech", a podstrunnica tak brudna i tłusta, że na jej widok odechciewa się gry na instrumencie. Wielu Klientów nie zdaje sobie sprawy, że tak naprawdę niedużym nakładem finansowym, są w stanie sami odmienić wizerunek takiej gitary. Satysfakcja z odczyszczonego instrumentu, który zyskuje kolejne nowe życie jest bezcenna.

czytaj całość »
Struna pękła przy zakładaniu

"Podczas zakładania pękła mi struna" - często i gęsto czytamy na forach, dostajemy maile i telefony w tej sprawie.

Okazuje się, że to bardzo powszechny problem. Z naszego doświadczenia wynika, że dotyka on zarówno osoby, które po raz pierwszy struny zakładają, ale i starych wyjadaczy, którzy nie jeden komplet już nawijali. Dlaczego tak się dzieje? Czy wina leży po stronie wady fabrycznej struny? Oczywiście nie można tego wykluczyć, ale w 99% winę ponosi... użytkownik. 

czytaj całość »
Wymiana strun w gitarze akustycznej
Wymiana strun w gitarze akustycznej

Wymiana strun to podstawowa czynność w życiu każdego gitarzysty. W przypadku gitar akustyczny może ona co niektórym sprawić pewne problemy. Nasz krótki poradnik powinien pomóc początkującym gitarzystom w odpowiedzi na pytania, jak poprawnie wymienić struny w gitarze akustycznej.

czytaj całość »
Tanie zestawy strun
Tanie zestawy strun

Poszczególne zestawy strun różnią się od siebie miedzy innymi rodzajem, grubością, powłokami i ceną. Często to właśnie po cenie można poznać czy jakość danego zestawu strun jest wysoka, jednak niska cena wcale nie musi oznaczać złej jakości. Rynek sprzętu muzycznego jest wypełniony wieloma producentami, z czego wielu z nich kojarzonych jest za sprawą sprzętu wysokiej jakości. Oznacza to, że konkurencja jest bardzo duża i coraz trudniej jest dotrzeć firmą do klienta. To między innymi dlatego wiele znanych i cenionych firm decyduje się na wypuszczenie linii niedrogiego sprzętu o bardzo wysokiej jakości. Nie inaczej jest w przypadku strun.

czytaj całość »
Komplet strun do gitary
Komplet strun do gitary

Niezależnie od tego jaką posiadamy gitarę, z czasem będziemy chcieli zmienić lub wzbogacić swoje brzmienie. Możemy robić to na wiele sposób, które uzależnione są od tego jaki rodzaj gitary posiadamy. W każdej gitarze bardzo ważną funkcję pełnią struny, bowiem nie tylko pozwalają wybrzmieć gitarze, ale wpływają także na charakter brzmienia. Struny zmieniamy, kiedy któraś z nich pęknie lub gdy mamy dość brzmienia starego zestawu. Decydując się na ich zmianę powinniśmy wiedzieć czym się kierować, ponieważ dwa pozornie podobne do siebie zestawy mogą zabrzmieć zupełnie inaczej.

czytaj całość »
Struny do gitary basowej
Struny do gitary basowej

Gitara basowa często bywa niedoceniana i uważa się ją za instrument służący do tworzenia tła dla reszty zespołu. Na szczęście takie myślenie odchodzi powoli w zapomnienie, a basiści przykładają coraz większą uwagę do tego, aby ich gra była częściej zauważana. Aby tak się stało, należy skupić się na stylu gry oraz na brzmieniu, a skoro mowa o brzmieniu to warto przybliżyć sobie temat strun do gitary basowej. Struny są jedyną częścią gitary, której dotykamy i która jednocześnie ma bezpośredni wpływ na to jaki uzyskamy dźwięk.

czytaj całość »
Struny w gitarze klasycznej
Struny w gitarze klasycznej

Struny w gitarze klasycznej są wykonane z nylonu i to po nich najczęściej początkujący gitarzyści odróżniają gitarę klasyczną od akustycznej. Struny te oferują bardzo charakterystyczne, ciepłe brzmienie i najczęściej z ich powodu gitara klasyczna jest polecana dla początkujących gitarzystów. Struny wykonane z nylonu są nieco grubsze i bardziej miękkie od tych, które spotkamy w gitarze akustycznej. Oznacza to, że początkujący gitarzysta nie pokaleczy sobie nieprzyzwyczajonych do gry palców i nie będzie miał większych problemów z dociskaniem strun do podstrunnicy.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl