KOSZTY DOSTAWY


 InPost Paczkomaty 24/7  od 12,90 PLN
 Kurier DHL  od 13,90 PLN 
 Kurier InPost Express  od 14,90 PLN
 Kurier DPD  od 19,90 PLN

Więcej informacji o dostawie >>>


 

Sonda
Najlepsze struny do elektryka na świecie to:

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Ebow

Ebow, czyli elektryczny smyczek, to innowacyjne urządzenie stosowane przez gitarzystów do tworzenia unikalnych i niezwykłych brzmień przypominających te znane ze skrzypiec, altówki czy wiolonczeli. To niewielkie urządzenie o sporych możliwościach wykorzystuje zjawisko elektromagnetyczne do generowania dźwięków na gitarze elektrycznej, dzięki czemu można uzyskać brzmienie z praktycznie nieskończonym sustainem, czyli długością wybrzmiewania dźwięku.

Działanie efektu Ebow

Ebow działa poprzez generowanie pola elektromagnetycznego, które wpływa na struny gitary oraz przetwornik. W skrócie wygląda to tak, że muzyk przykłada Ebow do struny, a urządzenie ją aktywuje bez konieczności korzystania z klasycznego uderzenia struny, co pozwala na generowanie dźwięków bez potrzeby uderzania kostką w strunę. Daje to niezwykłe efekty, często przypominające brzmienie smyczka przesuwanego po strunie.

Nieskończony sustain

Ebow zapewnia znacznie dłuższy czas sustainu niż tradycyjne techniki gry, co sprawia, że gitara może brzmieć tak, jak nie mogłaby podczas grania kostką. Gitarzyści używają Ebow do tworzenia warstw dźwiękowych, długich pasaży harmoniczych i melodii, co nadaje się doskonale do muzyki eksperymentalnej, ambientu i wielu innych gatunków.

Brzmienie gitary za pomocą efektu Ebow

Jednym z najbardziej charakterystycznych efektów Ebow jest zdolność do naśladowania brzmienia instrumentów smyczkowych, takich jak wspomniane wcześniej skrzypce czy wiolonczela. To sprawia, że Ebow jest narzędziem wyjątkowym, zdolnym wprowadzić do gitary elektrycznej elementy charakterystyczne dla instrumentów smyczkowych.

Choć na pierwszy rzut oka Ebow może wyglądać jak zabawka i może być kojarzony jako urządzenie do eksperymentowania z gitarą, to w rzeczywistości bardzo przydaje się zarówno w trakcie koncertów, jak i sesji nagraniowych. Tak naprawdę użycie Ebow może być ograniczone wyłącznie przez kreatywność gitarzysty.

Łączenie z Innymi efektami

Ebow świetnie współpracuje z innymi efektami gitarowymi. Na przykład, połączenie Ebow z efektem reverb czy delay może stworzyć przestrzenne, przepiękne brzmienie, podkreślając atmosferę utworu. Innym wartym uwagi połączeniem jest użycie Ebow z włączonym efektem typu distortion. Dzięki temu przejmujące solówki mogą zabrzmieć bardzo oryginalnie i od razu zwrócą na siebie uwagę słuchacza.

Efekty gitarowe Ebow są bardzo oryginalnym narzędziem dla gitarzystów poszukujących nowych możliwości wyrażania emocji w muzyce. Jest to niewielkie urządzenie o sporych możliwościach, które otwiera drzwi do zupełnie nowego sposobu eksperymentowania z  dźwiękami, umożliwiając tworzenie niezwykłych i unikalnych brzmień na gitarze elektrycznej.

EBow

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl