KOSZTY DOSTAWY


 InPost Paczkomaty 24/7  od 12,90 PLN
 Kurier DHL  od 14,90 PLN 
 Kurier InPos  od 14,90 PLN

Więcej informacji o dostawie >>>


 

Sonda
Najlepsze struny do elektryka na świecie to:

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Elixir

Struny gitarowe są niezwykle ważną częścią instrumentu. Chodzi nie tylko o to, że bez nich nie da się grać na gitarze, ale również o fakt, że mają one wpływ zarówno na wygodę podczas gry, jak i brzmienie. Wybierając struny do gitary powinniśmy kierować się wieloma czynnikami, takimi jak ich grubość czy cena, ale bardzo ważny jest także producent, ponieważ marka często stanowi o jakości.

Firma Elixir powstała w 1997 roku i na przestrzeni lat wyrobiła sobie renomę ze względu na produkcję bardzo wysokiej jakości strun do gitary. Co prawda wiele zestawów nie należy do najtańszych, ale tu faktycznie płaci się za jakość, która jest słyszalna nawet na długo po założeniu zestawu strun.

Struny do gitary akustycznej Elixir

Wybierając struny do gitary akustycznej powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ich grubość. Jeżeli kupujemy taki zestaw po raz pierwszy, warto zdecydować się na zakup tak zwanych dziesiątek, czyli strun w rozmiarze na przykład 10-47. Doskonale sprawdzą się one dla początkującego muzyka, ponieważ charakteryzują się wysokim komfortem podczas gry, na co wpływ ma fakt, że nie trzeba używać zbyt dużej siły, aby docisnąć je do podstrunnicy.

Dobrym pomysłem jest również wybór grubszych strun, na przykład w rozmiarze 12-52, ponieważ poprawią one akustykę instrumentu, wprowadzając drewno w większe drgania.

Struny do gitary elektrycznej Elixir

W przypadku strun do gitary elektrycznej również należy zwracać uwagę na ich grubość. Im cieńszy zestaw, tym jaśniejsze będzie brzmienie oraz łatwiej będzie dociskać je do podstrunnicy. Jeśli jednak szukamy zestawu do grania ciężkich, rockowych i metalowych riffów, warto zdecydować się na zakup grubszych strun, na przykład tak zwanych dwunastek. Ich brzmienie będzie ciemniejsze i bardziej mięsiste, a dodatkowo będą dobrze nadawać się do grania w obniżonych strojach, takich jak Drop C, ponieważ nie będą zbyt luźne, przez co gitarzysta uniknie nieprzyjemnego efektu strun obijających się o progi.

Struny do gitary basowej Elixir

W ofercie firmy Elixir nie brakuje również doskonałych strun do gitary basowej. Charakteryzują się one bardzo czystym brzmieniem oraz trwałością, dzięki czemu można ich z powodzeniem używać przez długi czas. Dodatkową zaletą jest również fakt, że struny tego producenta są bardzo wrażliwe na artykulację, co z pewnością docenią wymagający muzycy.

Pojedyncze struny Elixir

Elixir posiada także w swojej ofercie pojedyncze struny. Sprawdzą się one doskonale, kiedy jedna ze strun pęknie. Dzięki temu nie trzeba kupować całego zestawu. Ciekawym pomysłem jest także tworzenie własnego zestawu z pojedynczych strun, ale wówczas należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby grubości poszczególnych elementów nie odbiegały od siebie za bardzo.

Struny powlekane Elixir

Firma Elixir nie boi się eksperymentów, dzięki czemu w ofercie można znaleźć zestawy z powłokami Polyweb, Nanoweb oraz Optiweb, które wpływają przede wszystkim na żywotność strun, komfort podczas gry oraz brzmienie instrumentu.

  • Jedną z najpopularniejszych powłok jest ta z oznaczeniem Polyweb. Jest ona stosunkowo gruba, przez co zapewnia bardzo wysoką ochronę. Struny te charakteryzują się bardzo długą żywotnością, ale ze względu na powłokę nieco przytłumione jest ich naturalne brzmienie, które jest stosunkowo ciepłe.
  • Jeżeli zależy nam na tym, aby naturalne brzmienie było jak najmniej zmienione, a struny wciąż posiadały ochronę, dobrą alternatywą będzie zestaw z nieco cieńszą, ale wciąż wyczuwalną powłoką Nanoweb.
  • Trzecia powłoka nosi nazwę Optiweb i można ją sklasyfikować na taką, która będzie posiadała najważniejsze walory dwóch poprzednich. Zestaw z takim oznaczeniem jest bardzo trwały, ale mimo to zachowuje stosunkowo jasne brzmienie, które zachowuje świeżość nawet po dłuższym czasie od jego założenia.

Elixir Strings