KOSZTY DOSTAWY


 InPost Paczkomaty 24/7  od 12,90 PLN
 Kurier DHL  od 14,90 PLN 
 Kurier InPos  od 14,90 PLN

Więcej informacji o dostawie >>>


 

Sonda
Najlepsze struny do elektryka na świecie to:

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Opcje przeglądania

EQ

EQ

Wpływ na brzmienie gitary ma wiele czynników, takich jak rodzaj gitary, zamontowane przetworniki, struny, efekty czy wzmacniacz. Bardzo ważna jest umiejętność ustawiania korekcji tonów wysokich, średnich oraz wysokich, których poziom możemy zwiększać lub zmniejszać za pomocą pokręteł we wzmacniaczu. Czasami bywa tak, że nawet one nie pozwalają nam na ustawienie pożądanego brzmienia, lub nasz wzmacniacz nie posiada takich pokręteł, co jest czasami spotykane w modelach lampowych. Czy to oznacza, że nie mamy wpływu na korekcję tonów? Nic z tych rzeczy. Na pomoc przychodzi nam equalizer.

CECHY EQUALIZERA

  • Możliwość dokładnej korekcji tonalnej
  • Wiele możliwości ustawienia brzmienia
  • Łatwa obsługa
  • Niewielkie gabaryty

EQUALIZER GITAROWY

Dobrej jakości equalizer gitarowy jest w stanie zastąpić potencjometry, w jakie wyposażony jest wzmacniacz. Niektóre equalizery posiadają jedynie podstawową korekcję, jednak bardziej zaawansowane modele pozwalają ustawić także inne wartości. Poświęcając więcej czasu, możemy użyć equalizera oraz potencjometrów wzmacniacza, co pozwoli jeszcze dokładniej ustawić pożądane brzmienie.

EFEKT GITAROWY

Wiele efektów gitarowych posiada już wbudowaną korekcję tonów. Jako przykład może posłużyć efekt taki jak distortion lub overdrive, choć podstawowa korekcja jest dostępna także w wielu efektach modulacyjnych. Equalizer znajduje się także w przedwzmacniaczach, za pomocą których można ustawić wiele wartości tonalnych. Pamiętajmy, że czasami lepszym wyborem będzie prosty w obsłudze, ale dokładny equalizer, niż urządzenie wyposażone w wiele potencjometrów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl